• banner adult
  • banner training

Prezentační dovednosti v němčině

 

 Dvoudenní školení přinese novou inspiraci a konkrétní doporučení všem, kteří v rámci své profese komunikují v němčině a potřebují prohloubit slovní zásobu, osvěžit si aktivní využívání německého jazyka a získat větší účinnost svých prezentací.

Cílem tohoto semináře je naučit se, jak navázat kontakt s posluchači, jak si připravit tzn. strukturovanou prezentaci tak, aby zaujala, motivovala, případně přiměla posluchače ke změně postoje a to vše jednoduše interaktivní formou v německém jazyce.

Komu je kurz určen: střední management, obchodníci, servisní technici, pracovníci nákupu

MODUL A - Program 1. dne semináře:

Než vstoupíte před posluchače

Naučíte se stanovovat cíle prezentace s ohledem na   posluchače a své potřeby technikou AIDA, která pomáhá vystupňovat zájem o   sdělované téma.

Způsoby vnímání informací posluchači

Seznámíte se se třemi způsoby vnímání posluchačů (vizuální,   auditivní a kinestetické). Naučíte se, jak zapojit všechny tři kanály tak,   abyste zaujali posluchače a především, aby si posluchač zapamatoval to, co potřebujete.

Struktura efektivní prezentace

Vyzkoušíte si na konkrétních příkladech z praxe   strukturu efektivní prezentace, která usnadní samotnou přípravu a umožní   kontrolu času během prezentace.

Technika SIMONA

Seznámíte se s technikou SIMONA, která je vhodná pro   prezentaci více variant řešení či prezentace změny a techniky

Řeč těla úspěšného prezentátora

Naučíte se, jak vědomě pracovat s neverbální složkou   Vašeho projevu, jak vhodně doplňovat prezentaci ilustračními doprovodnými   gesty. Ukážeme si největší nešvary, které ruší prezentaci, a vyzkoušíme si   způsoby, jak tyto ruchy omezit.     

Domácí úkol

Příprava krátké prezentace v německém jazyce na Vámi   zvolené téma v Power Pointu

MODUL B - Program 2. dne semináře (s odstupem cca 14 dnů):

Práce s hlasem

Ukážeme si, jak Váš hlas ovlivňuje posluchače a   vyzkoušíme si několik jednoduchých rétorických cvičení a tipů pro uvolnění   hlasivek.

Aktivní nácvik prezentace v německém jazyce

Vyzkoušíme si v bezpečném prostředí prezentaci   v německém jazyce, přičemž využijeme Váš domácí úkol. Seznámit se   s grafickými a obsahovými tipy pro tvorbu jednotlivých snímků power   pointových prezentací, aby vhodně podpořili a ilustrovali Vaši slovní prezentaci.

Zvládání trémy před a během prezentace

Seznámíme se a vyzkoušíme si techniky pro zklidnění před   prezentací i během prezentace s využitím řízeného dýchání, pozitivní   vizualizace, uvolnění napětí, práci s nápovědou.

Řízení diskuse a vhodné ukončení prezentace

Nejlepší způsob, jak vzbudit zájem, podpořit pozornost   publika a řídit diskusi, je aktivně pracovat s otázkami, takže si   vytvoříme malou databanku šikovných otázek, které Vám mohou pomoci.

Lektor: Mgr. Soňa Plháková - lektorka německo - české národnosti, psycholog, trenérka prezentačních dovedností

Místo konání:Severomoravský vzdělávací institut, s.r.o., Vratimovská 624/11, Ostrava - Kunčičky, nebo dohodou dle objednatele školení, školíme na celém území ČR.

Časový rozsah: celkem 16 hodin, A i B modul: 9:00 - 16:00 hod.

Školení realizujeme jako uzavřený kurz pro skupiny od 7 do 10ti účastníků, cena dohodou dle místa konání školení.

Objednávky školení na Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Těšíme se na setkání a spolupráci s Vámi!

Rádi zodpovíme Vaše případné dotazy: tel. 775 122 992

 

 

 

 

 

 

 

Partneři

  Rozběh mysli